Beszédfejlesztés

Mikor van szükség beszédfejlesztésre?

A iskolaérettségi vizsgálat részét képezi a logopédiai szűrés, a nyelvi készségek felmérése. Általánosságban elmondható, hogy minden csoportban akadnak olyan gyerekek, akiket logopédiai foglalkozás keretében fejleszteni szükséges, mert bizonyos hangzókat nem tudnak tisztán kiejteni vagy rosszul artikulálnak. Segíthetjük a gyermek fejlődését, a logopédus munkáját! Érdemes otthon is beiktatni néhány feladatot - ehhez nyújt segítséget az alábbi összeállítás.

Gyakorlatok:

1. Tükör előtt nyisd nagyra a szád, nyújtsd előre a nyelved. Tegyél rá egy ropit. Emeld a ropit a felső fogsorodhoz, majd vissza. A feladatot naponta ismételd tízszer!

2. A tükör előtt nagyra nyitott szájjal csettints tízszer. Ügyelj arra, hogy csettintés közben csak a nyelved mozogjon!

3. Tükör előtt nyisd ki, majd lazán zárt össze a szád - tátogj úgy, mint a hal! Ismételd tízszer!

4. Tükör előtt csücsörítsd és mosolyogj! Dobj puszit csücsörítős és mosolygós szájjal! Ismételd tízszer!

Sziszegő hangok gyakorlása:

szi - szé - sze - szá - sza - szo - szö - szu - szü

isz - asz - ász - ész - esz - osz - ösz - usz - üsz

iszi - észé - esze - ászá - asza - oszo - öszö - uszu - üszü

Rajzos-színezős feladat: rajzoljunk tele egy oldalt sz-betűvel kezdődő egyszerűbb ábrákkal. Kérjük meg a gyermeket, hogy színezzék ki a képeket, miközben az ábrán látható dolgokat megnevezi. Mi kerüljön a lapra? Szív, szilva, szék, szemüveg, szánkó, száj, szalámi, szög, szőlő, szitakötő, asztal, nyuszi, kolbász, ananász stb.

Forrás: eletszepitok.hu

Beszédfejlesztő termékek:

Összegyűjtöttem pár hasznos, otthon is használható könyvet, szókártyát.

A képekre kattintva kaphatsz részletesebb információt az egyes termékekről.

Látogatás a beszéd birodalmába - SZÓKÁRTYÁK

Látogatás a beszéd birodalmába könyvekhez

2 - 7 éves gyermekek számára.
527 képpel

Beszédfejlesztő szupercsomag

Látogatás a beszéd birodalmába könyvek és Szókártyák

A beszédfejlesztő Szupercsomag beszédindító játékos gyakorlatok sorát tartalmazza, az alapoktól kezdve építi fel a beszédet, ösztönzi a gyermek verbális megnyilvánulásait, vezeti a szülőket, de a szakembereket is a beszédfejlesztő terápiás folyamatban.
Egyedülálló kiadványok. Nincs Magyarországon - de talán Európában sem - még egy olyan komplex, gyermekek beszédfejlődését segítő, változatosan használható eszköztár, mint ez.

Artikulációs gyakorló és vizsgáló képanyag

A doboz korszerű képanyaga a helyes kiejtés gyakorlásához és szókincsbővítéshez nyújt segítséget szülőknek és logopédus, óvodapedagógus, fejlesztőpedagógus szakembereknek egyaránt. Az artikulációs vizsgálati képanyag segíti a beszédhibás gyermekek helytelenül képzett hangjainak feltérképezését, logopédiai vizsgálatát.

Bartos Erika - HÓGOLYÓ  Versek óvodásoknak

Bartos Erika versei gyógyírként hatnak a lélekre. A témák közel állnak a gyerekek gondolatvilágához, a szeretetből fakadó sorok mosolyognak, és valamilyen csoda folytán ez a boldogító érzés átragad az olvasóra is. A versek szemléletesen idézik fel az élet minden pillanatát.
A Hógolyó című verseskötetből megismerhetjük például, hogy milyen az állatok lábnyoma, vagy hogy hogyan születik a boci. Több vers lehetőséget teremt a közös játékra és a kreatív tevékenységekre is, de beszédfejlesztő hatásuk is kiváló. Az olvasni nem tudó kisgyerekek pedig a verseket kísérő rajzok segítségével képolvasással mesélhetik el a szülőknek és a nagyszülőknek a versek sorait.

A Figylem! Szépen beszélek! logopédiai könyvsorozat munkafüzetei logopédusoknak, óvodapedagógusoknak épp úgy hiánypótló segítőtársat jelenthetnek a beszédfejlesztéshez, mint az otthoni gyakorláshoz a szülőknek. A használatával végzett gyakorlással a fejlesztési folyamat gyorsítható, miközben a közösen töltlött idő a szülő-gyermek viszonyra is jó hatással van.

Ha szeretnél értesülni az újdonságokról, és még több ingyenesen letölthető anyagot kapni, akkor iratkozz fel!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el